Școala Gimnazială Nr. 3 ”GHEORGHE LAZĂR” Brașov

INFORMAȚII PRIVIND PRIMA ZI DE ȘCOALĂ

14.09.2020

Clasele pregătitoare vor veni la școală de la ora 09:30

 • CP A– Prof. Înv. Primar. Hosszu Csilla
 • CP B– Prof. Înv. Primar. Lupașcu Valentina
 • CP C– Prof. Înv. Primar. Tănase Simona

Copiii vor intra în curtea școlii pe poarta din strada Apollo și se vor fi preluați de către învățători!

Părinții elevilor vor avea acces în curtea școlii!

Învățământ primar-clasele de la parter:

 • I B (Prof. Înv. Primar Cucu Ramona),
 • I C,
 • II A (Prof. Înv. Primar Ciumărnean Marcela),
 • II B (Prof. Înv. Primar Botezatu Mia Ștefania),
 • IV A (Prof. Înv. Primar Andreescu Diana),
 • IV B (Prof. Înv. Primar Dobrin Monica),
 • IV C (Prof. Înv. Primar Stroiescu Adriana)

Elevii vor fi organizați în două grupe (comunicate de către învățătorul clasei). Prima grupă va desfășura activități în intervalul 9 00-10 00, cea de-a doua urmând să participe la activități în intervalul 1100 -1200. Copiii vor intra în curtea școlii pe poarta din strada Apollo și se vor deplasa prin curtea interioară, intrând în clădirea școlii, pe ușa claselor I-IV.

Din motive de siguranță medicală, părinții nu vor avea acces în curtea școlii și în sala de clasă, excepție fac doar părinții elevilor din clasa pregătitoare.

Învățământ gimnazial-clasele de la etajul I:

 • VI A- dirig. Prof. Deac Ana Maria
 • VIII C-dirig. Prof. Leanca Elena

Elevii vor fi organizați în două grupe (comunicate de către dirigintele clasei). Prima grupă va desfășura activități în intervalul 8.30-9, 30, cea de-a doua urmând să participle la activități în intervalul 10.30-11,30. Copiii vor intra în curtea școlii pe poarta din strada Venus și se vor deplasa prin curtea interioară, intrând în clădirea școlii, pe ușa claselor pregătitoare. Accesul în interiorul școlii spre clasă se va face pe scara profesorilor.

Din motive de siguranță medicală, părinții nu vor avea acces în curtea școlii și în sala de clasă.

Învățământ gimnazial-clasele de la etajul al II-lea:

 • V A- dirig. Prof. Popa Carmen
 • V B- dirig. Prof. Ion Corina
 • V C- dirig. Prof. Iftinca Mioara
 • VI B- dirig. Prof. Petre Marinela
 • VI C- dirig. Prof. Iftinca Catalin
 • VII A- dirig. Prof. Stoian Daniela
 • VII B -dirig. Prof. Marian Roxana
 • VIII A- dirig. Prof. Nemeș Nandor
 • VIII B- dirig. Prof. Stanciu Eufrosina

Elevii vor fi organizați în două grupe (comunicate de către dirigintele clasei). Prima grupă va desfășura activități în intervalul 8.30-9, 30, cea de-a doua urmând să participle la activități în intervalul 1030-1100. Elevii vor intra în curtea școlii pe poarta din strada Venus și se vor deplasa pe alee, intrând în clădirea școlii, pe ușa claselor gimnaziale. Accesul în interiorul școlii spre clasă se va face pe scara elevilor.

Din motive de siguranță medicală, părinții nu vor avea acces în curtea școlii și în sala de clasă.

Vă urăm succes în noul an școlar!